Blog firmy Majster Glass
Aby lepiej poznać charakter naszych usług, serdecznie zachęcamy do lektury bloga. Prezentujemy ciekawe artykuły związane z branżą szklarską.
Czym jest szkło hartowane?
- Szczegóły
Szkło hartowane to materiał, który zyskuje na popularności w różnych dziedzinach życia. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest ono coraz częściej wykorzystywane zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu materiałowi, dowiemy się, czym się charakteryzuje, jak przebiega proces jego hartowania oraz gdzie znajduje zastosowanie.
Jak wygląda montaż paneli szklanych nad blatem?
- Szczegóły
Szklane panele w kuchni w przestrzeni nadblatowej to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych kafli. Trwałość, łatwość w utrzymaniu czystości oraz estetyka tego rozwiązania sprawiają, że panele wybierane są zarówno przez miłośników klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Jak wygląda wykonanie takiej okładziny w praktyce? W niniejszym artykule opisujemy ten proces krok po kroku.
Jakie zalety mają szklane daszki?
- Szczegóły
Szklane daszki to coraz częściej spotykany element architektoniczny, który łączy w sobie funkcjonalność z wyjątkowym designem. Takie szklane konstrukcje sprawdzają się w różnych obiektach. Mogą służyć jako zadaszenia tarasów, balkonów, a także wejść do budynków. Co sprawia, że są tak popularne? W niniejszym artykule przedstawiamy ich największe zalety.
Poznaj szkło fusingowe
- Szczegóły
Szkło fusingowe to niezwykły materiał, który zdobywa coraz większą popularność w dziedzinie sztuki, designu i architektury. Powstaje w wyniku łączenia różnych kawałków szkła, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych wzorów i kształtów. W niniejszym artykule przyglądamy się bliżej procesowi jego wytwarzania oraz sprawdzamy, gdzie bywa wykorzystywane najczęściej.
Czym charakteryzuje się szkło antyrefleksyjne?
- Szczegóły
O szkle antyrefleksyjnym słyszeli zapewne okularnicy. Przy wyrabianiu nowych okularów optycy proponują im szkła, które nie odbijają refleksów światła, dzięki czemu postronne osoby widzą ich oczy w czasie rozmowy. Do oka osoby noszącej okulary trafia więcej światła niż w przypadku zwykłych szkieł, a wzrok, zwłaszcza podczas pracy przy komputerze, męczy się mniej. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że ze szkła antyrefleksyjnego korzystają również szklarze w czasie wykonywania zleceń od swoich klientów. Kiedy okazuje się ono niezastąpione?
Jak wygląda montaż szklanych schodów?
- Szczegóły
Szklane schody to nie tylko domena budynków użyteczności publicznej – coraz częściej pojawiają się w domach prywatnych. Szklane elementy charakteryzują się unikalną estetyka i nieszablonowym wyglądem. Doskonale prezentują się w przestrzeniach typu open space, a ponieważ nie blokują dostępu światła, to świetnie doświetlają pomieszczenia. Ciekawie prezentują się zwłaszcza schody z balustradą szklaną, które tworzą oryginalne konstrukcje całoszklane.
Jakie zalety mają szklane drzwi?
- Szczegóły
Drzwi ze szkła to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz zarówno domów jednorodzinnych, jak i obiektów użytkowych. Szkło optycznie powiększa przestrzeń i idealnie wpisuje się w ideę otwartych przestrzeni charakterystycznych dla współczesnego budownictwa. Drzwi szklane nie blokują dostępu światła słonecznego, a więc doświetlają ciemne pomieszczenia i klatki schodowe. Wnętrze, w którym znajdują się szklane elementy, wygląda na jaśniejsze, bardziej nowoczesne i luksusowe. Szkło jest uniwersalne i doskonale komponuje się z innymi modnymi materiałami wykończeniowymi. Stworzy spójną aranżację z betonem architektonicznym, drewnem lub kamieniem.
Czym charakteryzują się lustra weneckie?
- Szczegóły
Lustro weneckie odbija większą ilość światła, niż przepuszcza, dlatego jedna strona jest zupełnie niewidoczna. Patrząc w lustro weneckie, zobaczymy swoje odbicie i nie dostrzeżmy osoby, która stoi za nim. Z kolei osoba znajdująca się za szybą ma możliwość obserwowania tego, co dzieje się z drugiej strony. Działanie lustra może spotęgować odpowiednio dobrane oświetlenie – optymalny efekt można uzyskać, gdy po jednej stronie będzie ciemno a po drugiej jasno.
Jakiego szkła należy używać do kominków?
- Szczegóły
W drzwiczkach do kominków najczęściej montowane są szyby z ceramiki szklanej i szkła hartowanego. Zadaniem szyby jest oddzielanie ognia palącego się w komorze spalania od pomieszczenia, a zatem musi być wykonana z tworzywa ognioodpornego i wytrzymałego na wysokie naprężenia. Zwykłe szkło topi się i pęka już w temperaturze 250 stopni Celsjusza, podczas gdy szyby kominkowe wytrzymują temperatury sięgające nawet 800 stopni.
Czym jest szkło float?
- Szczegóły
Szkło float charakteryzuje się idealnie gładką powierzchnią i lekko zielonkawym odcieniem, który widoczny jest zwłaszcza przy krawędziach i jest wynikiem oddziaływania tlenków żelaza. Tafle szkła float powstają w procesie produkcji szkła płaskiego, czyli w technice Pilkingtona. W tej metodzie jednakowa grubość tafli uzyskiwana jest poprzez oddziaływanie sił grawitacji. Mieszanka surowców o temperaturze 1000 stopni Celsjusza wylewana jest do wanny flotacyjnej, w której znajduje się płynna cyna powodująca swobodne unoszenie się szyby. Szkło produkowane tą metodą nie ma zniekształceń i wad optycznych dzięki polerowaniu ogniowemu. Palniki gazowe umieszczone nad taflą niwelują wszelkie niedoskonałości.